Informace o nás

Historie vzniku oddílu

        Oddíl stolního tenisu byl pod hlavičkou TJ Sokol Rebešovice založen v roce 1964 a tak rozšířil sportovní aktivity tělovýchovné jednoty, ve které byl od jejího založení roku 1962 oddíl odbíjené a později ZRTV. První hernou stolního tenisu se stala hasičská zbrojnice, pak se dlouhou dobu hrálo ve společenském sále Na zámečku. Zakládajícími členy byl Lubomír Němec a Václav Němec, ke kterým se přidali hráči Josef Mátl, Ludvík Suchý, Vlastimil Bednář a jako náhradník Václav Duchoň, a tak se zkompletovala sestava pro první sezonu okresní soutěže 1964-65 ... Celý článek zde.

Pořádání turnajů

        Zpestřením soutěžní sezony jsou vždy různé turnaje, kde mají i hráči stejného oddílu možnost porovnat vzájemně svou výkonnost. Proto se i v rebešovickém oddíle dlouho zabývali myšlenkou, nějaký turnaj uspořádat. Z iniciativy Václava, Stanislava a Jana Němce staršího oddíl v roce 1978 uspořádal první ročník Vánočního turnaje ... Celý článek zde.

Současnost

        2010 - 2011

        V okresních soutěžích ročníku 2010-2011 jednotlivá družstva dosáhla rozdílných výsledků. Nejlépe se vedlo družstvu A, které skončilo v nejvyšší okresní soutěži na 2. místě díky zlepšenému výkonu ve druhé polovině soutěže. Pravým opakem byl B tým, který nebyl schopen udržet loňskou sestavu a ani v jarní části přeboru po doplnění o nejlepšího hráče C týmu Zdeňka Bednáře účast v nejvyšší třídě OP pro další sezónu neudržel. Zklamáním je především pokles úspěšnosti hráčů B týmu ve druhé části oproti základní přesto, že v jarní části měli proti sobě týmy pouze z druhé poloviny tabulky. Tým C si zajistil setrvání ve druhé nejvyšší třídě již v základní části, takže mohl kromě posílení B týmu pomoci i týmu D, který byl po polovině soutěží v pásmu sestupu. Zde si zaslouží velkou pochvalu hráči Libor a Radek Černí, kteří nejen že výrazně přispěli k udržení C týmu ve druhé třídě OP, ale především jejich zásluhou se zachránil s přehledem i tým D ve čtvrté třídě.

        Celkově lze tedy hodnotit sezonu jako uspokojivou, protože tři týmy ze čtyř splnily své cíle stanovené před zahájením soutěží.

        Konečné tabulky a více podrobností najdete ve výsledcích.

        2009 - 2010

        Do sezony 2009-2010 vstupuje oddíl stolního tenisu se dvěma družstvy v nejvyšší soutěžní třídě okresu Brno - venkov. Vzhledem ke stanovenému cíli udržet oba týmy v OP I, bylo rozhodnuto nepostavit družstvo E a posílit o jeho hráče zbývající 4 týmy hrající vyšší soutěže.

Obsazení družstev :

DRUŽSTVO A
DRUŽSTVO B
DRUŽSTVO C
DRUŽSTVO D
        Mimo okresní soutěže pravidelně trénují neregistrovaní hráči, jejichž základ tvoří bývalí reprezentanti Rebešovic a další obyvatelé obce.

NEREGISTROVANÍ


Administrace stránek


Tento dynamický banner můžete použít na vytvoření odkazu na naše stránky. Statický banner je zde.


Naši partneři